L'objectiu principal d'aquest projecte és sensibilitzar, difondre i formar amb matèria de Drets Humans. Drets de la infància i els Objectius de Desenvolupament Sostenible. Així mateix escoles Somrients promou activitats participatives inplicant a l'alumnat, professorat, AMPES i entitats externes de l'entorn, tant per sensibilitzar com per captar diners que es destinaran a projectes educatius que duu a terme l'ONG Sonrisas de Bombay.

  

ENTREVISTA A JAUME SANLLORENTE DIRECTOR DE L'ONG SONRISAS DE BOMBAY

Aquest curs hem presentat els nostres alumnes al director de l'ONG Sonrisas de Bombay, el Sr. Jaume Sanllorente. Hem realitzat una videoconferencia i els nostres alumnes han aprofitat per fer-li una entrevista. Ens ha explicat els origens de l'ONG, els obejctius i moltes altres anecdotes del dia a dia d'una ONG. Ha estat una trobada molt interessant. Aquest any també col·laborem amb la venda de roses solidaries.

IMG 2741WhatsApp Image 2022-05-25 at 15.45.11

 

 

JORGE DE ORY ENS PRESENTA EL PROJECTE DE SANT JORDI

Dimarts dia 13 d'abril va venir a l'escola el Jorge, representant de l'ONG Sonrisas de Bombay. Ens va estar explicant els projectes que duen a terme a l'Índia. Sonrisas de Bombay promou l'accés a l'educació i la salut, així com el desenvolupament socioeconòmic i la lluita contra el tràfic humà, incloen-t'hi campanyes de sensibilització per denunciar la negació dels drets humnas i l'exclusió social que pateixen milions de ciutadans i ciutadanes de Bombay. Centra la seva acció amb les comunitats dels slums, barris de barraques de Bombay.

Un dels col·lectius més vulnerables i invisibles amb els quals treballen a Sonrisas de Bombay són les dones víctimes de tràfic de persones. Elles han elaborat roses de roba de forma artesanal amb tot l'efecte i cura com a part del seu procés de recuperació. Nosaltres volem celebrar Sant Jordi i col·laborar amb aquesta iniciativa, donat que aquestes roses són una oportunitat per aquestes dones víctimes del tràfic de persones.

IMG 2283IMG 2287IMG 20210413 111346IMG 20210413 113139IMG 20210413 11421820210413 17050520210414 151452IMG 20210413 120953

 

 

ANA ANDRÉS. ENS PRESENTA EL PROJECTE

 

INTERCANVI DE CARTES

 

SKYPE

  

ACTIVITATS SOLIDÀRIES

 

Escoles Somrients ens han adjuntat el post on parlen de la participació de la nostra escola en aquest projecte.

Sonrisas